Kapat
asus-ces-2016da-oyunculari-goz-ardi-etmedi-640_640x360
Blog 1.439 0

ASUS CES 2016’da Oyuncuları Çok Heyecanlandırdı

CES 2016 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda teknolojik ürünlerini sergileyen ASUS, oyuncular için geliştirdiği yenilikleri de burada tanıttı.

Bu sene Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı birbirinden üstün teknoloji harikası cihazlara ev sahipliği yaptı. Sanal gerçekliğin ve performans ürünlerinin ön planda olduğu bu CES etkinliğinde ASUS firması da adından bolca söz ettirdi. Etkinlik kapsamında 4 farklı dalda inovasyon ödülü alan ASUS, özellikle oyuncular için geliştirdiği yüksek performanslı ürünleriyle de ilgi odağı oldu.

Bu yıl ROG serisinin 10. yılını kutlayan ASUS, bu ürün ailesine oyun severleri sevindirecek bir kaç ekleme yapmış. ROG serisi ürünler özellikle oyuncular için üstün performans veren anakart, ram, işlemci ve ekran kartı gibi donanımları içeriyor. ASUS’un oyuncular için tasarlayıp tanıttığı ürünleri aşağıda görebilirsiniz.

1. ROG GT51

ROG GT51, ASUS’un sanal gerçeklik ve oyun kategorisinde geliştirdiği bir masaüstü bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor. Bu dalda birde inovasyon ödülü alan bu bilgisayar 6.nesil Intel® Core™ i7-6700Kişlemciden gücünü alıyor. Bilgisayarın grafik gücü ise aynı anda 3 farklı 4K ekrana görüntü sağlayabilen NVIDIA GeForce® GTX™ TITAN X’den geliyor. Bilgisayar “Rog Turbo Gear” özelliğiyle donatılmış ve bu sayede tek bir tuş ile GT51’i tam kapasite çalıştırmak mümkün hale geliyor. Ayrıca bilgisayarın ön panelinde bulunan USB 3.1 Type-C portuyla 10Gbps hıza kadar aktarım sağlanabiliyor. Bilgisayarın içerisinde bulunan soğutma sistemi ise uzun süre oyun deneyimi için kullanıcılarını tatmin ediyor.

2. ROG G752

ASUS’un bir diğer inovasyon ödülü alan bilgisayarı ise ROG G752. Sportif bir görüntü sergileyen bilgisayar 6. nesil Intel Core i7 (Skylake) işlemci ile NVIDIA GeForce GTX 980M‘den gücünü alıyor. Bilgisayar ROG serisine özel olarak geliştirilen mobil 3D Vapor Chamber termal sistem ile soğutuluyor. Tam bir performans bilgisayarı olarak karşımıza gelen G752 64 GB DDR4 RAM‘e kadar destek veriyor. Bilgisayar ayrıca oyuncu klavyesiyle donatılmış.

3. ROG GX700

GX700 ASUS’un oyunculara özel olarak geliştirdiği bir diğer ROG serisi bilgisayar. Bu modelin özelliği ise dünyanın ilk sıvı soğutmalı dizüstü bilgisayarı olması. Bilgisayar istenildiği zaman takılıp çıkarılabilen Hydro Overclocking System soğutma modülüyle de dikkat çekiyor. 6. nesil Intel® Mobile K-SKU (Skylake) işlemci ve NVIDIA GeForce GTX 980 ekran kartından gücünü alan bilgisayar her alanda kullanılabilecek bir performans bilgisayarı olarak karşımıza çıkıyor. 17 inçlik ekranıyla da 4K UHD görüntü sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir