Kapat
Blog 1.477 0

Microsoft, Internet Explorer’ın Fişini Çekiyor

Microsoft Windows işletim sistemiyle ön yüklü gelen web tarayıcı Internet Explorer, çok yakında yerini modern tarayıcı Microsoft Edge’e bırakacak.

Microsoft, Internet Explorer 8, 9 ve 10’a desteğini keseceğini, güncelleme vermeyeceğini Ağustos 2014’de resmi olarak açıklamıştı ve Windows 10’un gelmesiyle birlikte Internet Explorer’ın pabucu dama atılmış ancak tam olarak kaldırılmamış; her zamanki konumunda Microsoft Edge tarayıcısına yer verilmişti. Sistemin bir köşesinde duran Internet Explorer 11’e hala güncelleme sunuluyor ancak daha eski sürüm Internet Explorer’ı kullanan kullanıcılarına kötü haber geldi.

Microsoft, resmi olarak yaptığı açıklamada 12 Ocak’tan itibaren IE 8, 9 ve 10’a desteğini keseceğini belirtti. 12 Ocak günü gelecek güncellemeyle kullanıcılara Internet Explorer 11 veya Microsoft Edge’e yükseltme teklifi sunulacak. IE bu tarihten sonra güvenlik güncellemeleri almayacağından kullanıcıların bu teklifi atlamamaları öneriliyor.

Internet Explorer’ın eski sürümlerini kullanan milyonlarca kullanıcı bu teklife pek sıcak bakmayacak gibi ancak geliştiriciler açısından sevindirici bir haber.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir